ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

Екологія

Смітники на Північному - в "столиці залізничників"Житломасив Північний Самарського району міста Дніпропетровськ оповитий з усіх сторін залізницею. Недаром його називають столицею залізничників, оскільки тут живуть переважна більшість працівників сталевої магістралі та їх сімей.

Тут знаходиться прекрасний сосновий ліс, насаджений Придніпровською залізницею, Храм Ікони Божої Матері Іверської, неподалік - залишки Новобогородицької фортеці в селищі Шевченко. Все це радує очі не тільки мешканців Північного.

Живу у Дніпропетровську багато років і до сих пір не можу звикнути ходити серед смітників, що майже на кожному кроці. З вікон летять недопалки і всяке сміття, на площадках між поверхами часто можна побачити недбайливою рукою викинутий всякий непотріб. Посадки, берега річок завалені сміттям. Ледь зійдеш з узбіччя доріг і видно, як машини вивантажили всякі відходи.

«ТОВ ГРИНКО-МУСОР» разом із ЖЕК-16 і КПЖЕП-32 не вдається плідно співпрацювати. Про це свідчать знімки, зроблені за якихось 10-15 хвилин по вулиці Семафорній

 Хоча мешканці житломасиву Північний платять за воду 6 грн.43 коп за м.куб., що більше, ніж у м.Дніпропетровськ, але каналізаційні стоки затоплюють їх щедро у любу пору року (фото 6,7, 8). Каналізаційна система відпрацювала свій ресур, частину каналізаційних колодязів закатали в асфальт. Зараз господар каналізації - Придніпровська залізниця, але передбачається у такому ж стані передати її місту. 

Я народилася і виросла у Кривому Розі і на собі відчула, як влада міста прищеплювала десятиліттями у населення повагу до чистоти. Там щочетверга керівництво міста робило об’їзди разом із керівниками кожного району і «приймали» прибрану територію. Тяжко було тому, чия робота оцінювалася незадовільно. Виросло нове покоління, яке поважає чистоту. Недаром говорять, що по наявності смітників і якості прибраних під’їздів можна відчувати рівень культури населення.

Можливо, меру міста Куліченку Івану Івановичу треба було б звернути увагу на досвід інших міст і сіл і вивести керівництво міста і районів не тільки для детального ознайомлення із територією, населення якої їх вибирало, а й поставити перед ними завдання очистити місто та підтримувати належний порядок і чистоту так, як це робиться на центральних вулицях Дніпропетровська.

                                                                                                                                                                Людмила КовтонюкОбновлен 02 янв 2013. Создан 08 ноя 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником