ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

Велопохід із Дніпропетровщини по Приазов"ю

Козацькими і махновськими шляхамиКам'яна могила

 

Вчорашній перехід виявився не менш виснажливим, як і між Великомихайлівкою та Гуляйполем – пройдено під спекотним сонцем теж не менше 50 кілометрів. Нормального місця для зупинки довго не могли знайти, тож заночували у старому саду. Вранці на одному з велосипедів, вперше за 18 днів, прокололи камеру, прокочуючи із саду через акацієву посадку. Оперативно замінили, проїхали с.Новопилипівку, спинилися біля р.Молочна, передзвонили художнику Сергію Пущенку, з яким домовилися раніше зустрітися на Кам'яній могилі. Він повідомив, що вже наближається до місця зустрічі.

І ось перед нами добре відомий Національний історико-археологічний заповідник «Кам'яна могила», про який раніше багато чули і читали, але ні разу не були в ньому. Сергій Миколайович приїхав із Харкова через його рідну Володимирівку Межівського району на Дніпропетровщині разом із головою Ради старійшин Великого козацького кола України та діаспори 84-літнім енергійним генерал-полковником Оксеном Семидубом.

У одному з найбільших залів музею-заповідника знаходиться картинна галерея С.М.Пущенка – картини на козацьку тематику та присвячені, власне, Кам'яній могилі. На цей раз художник привіз ще кілька своїх нових творів.

На території заповідника зустріли і земляків із Ігреньського житломасиву Дніпропетровська: Володимира Мозельова та Олександра Некрасова, які пішки мандрували тими краями.

Окремо для нас і гостей із Харкова заввідділом музею Віктор Джос провів детальну екскурсію по заповіднику.

Під вечір направилися до Мелітополя через військове містечко Мирний. Наступного ранку першою електричкою поїхали додому через Запоріжжя, де, до речі, на вокзалі зустріли відомого запорізького мандрівника Володимира Супруненка, автора багатьох краєзнавчих книг. Дев'ятнадцятиденна велоепопея закінчилася. Попереду – інші, правда, менш тривалі мандри року.

 Обновлен 09 янв 2012. Создан 08 янв 2012  Комментарии       
Всего 2, последний 6 лет назад
--- 09 апр 2012 ответить
Оксену Семидубу не 84 года!
   
--- 10 апр 2012 ответить
Оксен Семидуб народився 1 жовтня 1927 року. Згідно його паспорту.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником