ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

Вперше в орійському світі.

У Дніпропетровську відновлено прадавню традицію 

Вперше в орійському світі відновлено прадавню традицію


21 березня 2012 року у дніпропетровському інформагентстві «Новий міст» відбулася прес-конференція з нагоди слов'янського Нового року – такого, який відзначали наші далекі предки. У ній взяли участь: автор ідеї проведення фестивалю Юрій Якуба – від ГО УНГ (Українська народна громада), директор МА «Арт-Вертепу», засновник гурту «Вертеп» Тимофій Хом'як та відомий дніпропетровський професор (ДНУ) і письменник Василь Шевцов. Кожен із них оприлюднив багато інформації, яку раніше намагалися приховати від народу. Прес-конференція стала своєрідною підготовкою до незвичайного фестивалю, який вперше не тільки в Україні, а й у всьому орійському світі, повинен відбутися 24 березня, в суботу, у Дніпропетровську на історичному Монастирському острові. Сьогодні там – улюблене місце масових гулянь та відпочинку. Матеріали про цю подію оприлюдненні у місцевих ЗМІ. Тож незважаючи на прохолодну погоду, вітер, на острові зібралося чимало дніпропетровців, переважно молоді, гостей із міст і сіл Придніпров'я та сусідніх областей і АРК.

Була випущена ось така програма-буклет, яку подаємо в скороченому вигляді.

24 березня
Слов'янський Новий Рік-7521.
Фестиваль Сонця на Монастирському острові

Радіймо Сонцю! Вітаємо зі святом Весни та запрошуємо на Свято!

 

24 березня, в суботу, на Монастирському острові - Фестиваль "Слов’янський Новий Рік": живий звук від гуртів «Теярем», «Вертеп», «Тінь Сонця», обрядові хороводи та Веснянки, майстер-класи з традиційних ремесел та ярмарок народних майстрів, лучний турнір та забави для малечі, перші весняні купання та сонячний настрій!

 

Вшануймо предків, відновимо духовність!
З наступаючим 7521 Новим Роком!

Початок фестивалю об 11-й ранку на Монастирському острові (р-н Акваріума)

Організатори свята: Мистецька аґенція "Арт-Вертеп" та Громадський актив Дніпра "ГРАД" за сприяння регіонального об`єднання "Білоруси Придніпров`я" та рідновірських організацій міста. 

 

СЛОВЯНСЬКИЙ НОВИЙ РІК

(В Е Л И К Д Е Н Ь) 

Кожна людина знає день свого народження і свій вік. Це звичайне знання дає можливість правильно самоусвідомлювати себе і планувати майбутнє.

Так само й для кожної нації важливо знати свій історичний вік.

На жаль, українці, разом із іншими слов’янськими народами, триста років тому втратили своє традиційне літочислення, котре вони називали «Від створення світу у Зоряному храмі».

312 років тому, коли тривав 7208 рік, указом царя Петра І було скасоване традиційне літочислення «Від створення світу» і замінено на «роковини від дня народження Ісуса Христа». Наступаючий 7208 рік, був об’явлений 1700 роком. Крім того, цим указом Петро І наказав, щоб Новий Рік святкували 1 січня. Тільки в церковних книгах дозволялось поряд з новою датою писати традиційну. Такий порядок сумісного датування зберігався в Україні та Росії аж до початку ХХ століття.

У країнах, що знаходяться в західній частині Європи, схожі події відбулись на 150 років раніше.

Тим самим, було значно спотворено хронологічну традицію, європейським націям перервали їх історичну пам'ять, що стало підґрунтям, для різноманітних фальсифікацій, і відвертих провокацій, котрі привели до химерних наслідків у самоусвідомленні народів європейського континенту.

Але в глибинах народної пам’яті й досі живе спогад про те, що по-справжньому Новий Рік розпочинається весною, на початку нового аграрного циклу, тому й досі колядники у день Нового Року співають:

«Щедрик, щедрик, щедрівочка,
прилетіла ластівочка».

Звичайно, що 1 січня ластівки, ще дуже далеко від України, а слова: -« Сію, вію, посіваю з Новим Роком поздоровляю», очевидно, підказують, що прийшов час розпочинати весняно-польові роботи.

Цей день наші предки, називали Великим Днем (Великдень), бо він, як інші колодарні свята, відзначався за астрономічними циклами Землі, а саме, на весняне рівнодення, коли тривалість дня починала перевищувати тривалість ночі. Такий порядок існував протягом тисячоліть, і глибоко закарбувався в генетичній пам’яті людей і повністю відповідає природним циклам життєдіяльності.

У Дніпропетровському історичному музеї імені Д.І.Яворницького експонується,  напевне, найдавніший календар, котрому, за оцінками спеціалістів, більше 6 тисяч років, і практично вся територія України сповнена археологічними знахідками Трипільської Культури, котрі вказують на найпершу у світі аграрну цивілізацію, що за своїм віком збігається з часом традиційного літочислення «Від сотворення світу у Зоряному Храмі».

Тому, повернення традиційного святкування Нового Року у перший вихідний день після 22 березня, та відновлення народної пам’яті традиційного літочислення є справою, що йде на користь збагачення духовного життя українського та інших слов’янських народів.

 

І, дійсно, свято вдалося на славу. Ті, хто не побував там з різних причин, дуже жалкують. Надіємось, що у майбутньому вони, а разом з ними й сотні, а то й тисячі нових шанувальників прадавніх народних традицій, приєднаються до дружнього кола, а заодно і підживляться особливою енергетикою для наступних добрих діянь. Саме в такому напрямку з 2012 року розпочався новий рух історії і відбуваються глибокі зміни у всенародній психології.Создан 26 мар 2012  Комментарии       
Всего 2, последний 6 лет назад
andronsnu 26 мар 2012 ответить
Спасибі за розповідь. Я там не був, але про те, що відбувалось на цьому дійстві, тільки у вас і прочитав. Бачу, що було цікаво і весело.
v.bud.ura 02 апр 2012 ответить
Дякую організаторам свята, радий буду поділитись своїми напрацюваннями.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником