ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

Кодачок відкриває таємниці

Продовження святкування Слов"янського Нового РокуОстрів Кодачок відкриває таємниці

 

25 березня 2012 року, в неділю, півтора десятка дніпропетровців, переважно представників різних громадських організацій, в рамках святкування слов'янського Нового року, побували на острові Кодачок. Він знаходиться на Дніпрі між селом Старі Кодаки Дніпропетровського району і житломасивом Придніпровськ обласного центру.

До другої половини 1980-х років сюди сторонніх не допускали. Причин було кілька. Та чи не основним стало те, що на цьому острові ще у дохристиянський період знаходилося святилище наших предків. Його залишки збереглися до наших днів. Диктаторська ж система влади, відомо, грубо обмежувала пізнання власної історії українцями.

На великих каменях ще і сьогодні можна прочитати написи рунами (древнє письмо), побачити сваргу (свастю) – символ першого творіння Сварога, яка означає життя, сонце, еволюцію, навіть є зображення мамонтів. Правда, з часом в окремих місцях написи і малюнки стали ледь помітними.

За розповідями старожилів з 1932 по 1956 роки у невеликому гаю на острові проводилися розстріли окупаційною (радянською) владою. Коли  ж Україна проголосила Незалежність, дехто з бізнесменів планував збудувати на Кодачку ресторан, але місцеві жителі запротестували проти такого кощунства – аби приїжджі не веселилися на кістках невинно знищених.

Щоб нікого не допускати на острів, тут було встановлено зенітну батарею, і під приводом «засекреченого» об'єкту міг бути розстріляний кожен, хто приближався сюди, не кажучи вже про спробу потрапити на сам острів. Збереглося кілька погребів – очевидно, порохових складів.

Змістовну екскурсію по Кодачку провів осавул «Козацтва України» Олександр Верещагін. Його предки, за родинними переказами, протягом 5 тисячоліть (!) були хранителями цього святого місця. До Олександра часто приїжджають вчені не тільки з усієї України, а й з далекого зарубіжжя – хто вивчає дохристиянський період в історії України.

Острів також пов'язаний із запорозьким козацтвом. Це було одне із місць перебування характерників. Зберігся великий камінь, який до сих пір у народі називають Сірковим. Він нагадує нащадкам запорожців про кошового-характерника Івана Сірка. Біля каменя особлива енергетика. До речі, як іще і у деяких місцях. Це відчувають усі, хто буває тут.

Характерники від покоління до покоління передавали ведичні знання і бойове мистецтво волхвів навіть після того, як князь Володимир та його послідовники «вогнем і мечем» запровадили християнство на Русі-Україні. Добре відомо, що саме від Ведичної віри наших предків «відбрунькувалися» у спрощеному і деформованому вигляді усі релігії світу – індуїзм, пантеони богів Шумерії, Вавилону, Єгипту, Греції, Риму, зороастризм, буддизм, іудаїзм, християнство, мусульманство, конфуціанство, даосизм. Ведизм, який найбільш повно із первісних релігій дійшов до нас, є поєднанням наукових знань того часу і міфології. Тому він цікавий і потрібний для пізнання древньої історії, світогляду, психології наших предків та інших аспектів.

Саме у Ведизмі криється багато секретів психотерапії, які можна застосовувати і сьогодні. Ними, наприклад, дуже вміло користувалися козацькі характерники, для яких це було основною зброєю. На древніх знаннях побудовані і ряд бойових козацьких мистецтв, які закодовані в багатьох українських танцях – гопаку, метелиці, козачку, хресті, аркані, сварзі та інших, що активно відроджуються останнім часом в Україні. Саме вони базуються на ведичних знаннях, а не на спрощеному християнстві, яке виховує психологію раба. Це варто враховувати всім, хто пропагує і хто займається бойовими мистецтвами – для досягнення максимальних кінцевих результатів: адже відомо, що, роздвоєність світогляду – наперед гарантована поразка.

Тож Кодачок має ввійти в історію не лише Придніпров'я, а й України в цілому. Те, що від нас постійно приховували, повинне стати надбанням української і світової історії.

 

Борис КОВТОНЮК

Фото автора і Людмили КОВТОНЮКСоздан 26 мар 2012  Комментарии       
Всего 1, последний 7 лет назад
t.tanasienKo 27 мар 2012 ответить
Цікава розповідь, класні знімки. Але краще все опбачити на власні очі!!!
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником