ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

Рибалка на каналі Дніпро - Донбас

Змагання серед журналістів та козаківДля перемоги не вистачило… пари карасів

 

30 червня – 1 липня 2012 року на каналі Дніпро–Донбас біля с.Могилів Царичанського району на Дніпропетровщині відбулися 15-і змагання працівників ЗМІ зі спортивної риболовлі під егідою обласної організації Національної спілки журналістів України. Основну підготовчу роботу провів спортивно-оздоровчий журналістський центр «Тригол», який вже два десятиліття від його заснування очолює добре відомий на Придніпров'ї журналіст Володимир СОРОКА. Відчутну допомогу надали депутат облради Сергій РЕЗНІК, віце-чемпіон світу та чемпіон Європи з гирьового спорту серед ветеранів викладач Дніпропетровського технологічного коледжу Сергій ЗЕЛЕНОВ.

Одночасно із журналістами вперше провели подібні змагання і козаки Славного Війська Низового Запорозького під керівництвом отамана Михайла КОЛЕСНИКА. На жаль, козаки з інших організацій на запрошення взяти участь у заході не відгукнулися, що ще раз підкреслює їхню розпорошеність (Головним управлінням юстиції Дніпропетровської області зареєстровано більше чотирьох десятків обласних козацьких організацій – від регіональних до Всеукраїнських і Міжнародних), різновекторність діяльності, коли одні організації не знають, що роблять інші, бо розділені за різним баченням розвитку сучасного козацтва та особистими амбіціями.

У змаганнях взяли участь 16 команд по 2 учасника в кожній: журналістів – 9, козаків – 7. Головним суддею був Валентин ЦИМБАЛ – суддя Всеукраїнської категорії риболовного спорту України.

Команда «Ріднокрай» у складі ветерана журналістики голови Правління однойменної краєзнавчого товариства ініціатора проведення таких змагань ще в середині 1990-х роках Бориса КОВТОНЮКА та прес-секретаря товариства Людмили КОВТОНЮК виступала із журналістами.

Змагання однією поплавковою вудкою з одним гачком проходили у два етапи: вечірня і вранішня ловля риби по 3 години кожна. За їх підсумками визначали переможців серед команд та індивідуально. Потім за основний приз – надувний човен «Шторм» – півтори години боролися 6 учасників, які в особистому заліку посіли перші 3 місця серед козаків і серед журналістів.

Однією із головних умов було те, що не дозволялося брати в садки коропа, товстолобика, білого амура та раків – їх після зважування треба знову було відпускати у канал. Забігаючи наперед, відзначимо, що із названого попадалися лише коропи, навіть раки (в залік не йшли), що підкреслює екологічну чистоту води. Серед впійманої риби переважали краснопір, карась, верховодка. Попадалися також густирка, плітка, окунь, бичок та інша невелика риба, хоча говорять, що на глибині (близько 3-х метрів) водяться навіть соми.

Короп, товстолобик і білий амур є активними рибами-меліорантами, які допомагають позбавлятися від фіто та зоопланктону, нижньої водної рослинності. Це не тільки поліпшує якість води, а й зменшує витрати на її пропуск по каналу на десятки мільйонів гривень. Лише в минулому році фермерське господарство «Схід» на чолі з Романом БАЙБУЗОМ запустило в канал близько 4 мільйонів малька названих риб. У нинішньому році зариблення продовжується. Значну роботу в охоронній та іншій діяльності проводять активісти Дніпропетровської обласної громадської організації «Дніпровська природна інспекція» на чолі з Віктором КУЗОРОЮ, які не тільки борються із браконьєрами та іншими порушниками, а й організовують та беруть участь у різних риболовних змаганнях тощо.

Канал Дніпро-Донбас лише на території Дніпропетровщини має довжину 162 кілометри, 5 насосних станцій, які піднімають рівень води (перепад 62 метри). Течія середня, що не заважає нормальній риболовлі.

Серед журналістських команд першість вибороли представники міської газети «Днепр вечерний», друге місце – «Наш район-2», третє – «Сайт міста Дніпропетровська 056.ua». Команда «Ріднокрай», на жаль, посіла четверте місце. Для перемоги не вистачило буквально пари карасів, яких, зазвичай, ловимо десятками. Проте, наш прес-секретар виборола срібну медаль серед жінок. Човен дістався представнику козаків Верхньодніпровського куреня СВНЗ Костянтину ПЛЮЩУ.

 Создан 03 июл 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником