ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

БІЛА ГОРА. КРИВИЙ РІГ
Про цю гору знають далеко не всі навіть у Кривому Розі, не кажучи вже про інших, хоча вона нині значиться на великомасштабних картах. Від підніжжя до вершини – сто тридцять метрів, вражає своєю красою, степовим біорозмаїттям і незвичайністю. Детальніше про це диво нам розповів завідувач кафедрою фізичної географії, краєзнавства і туризму при факультеті географії, туризму та історії Криворізького педагогічного університету Володимир Казаков.

Виявляється, Біла гора – це штучне утворення, що з'явилося на світ у 1950-х роках під час розробки кар’єру, що найчастіше називають КРЕСівським (хоч існують і інші назви). Названа так за кольором – в основному складається із білих вапнякових порід, піску тощо. Гора приваблює не тільки туристів, а й спортсменів. Тут зроблена велотраса для міських змагань «Вело-міні-бікіні» та тренувань у гірських умовах.

У Кривому Розі дуже добре розвинений і набирає розмаху промисловий туризм – є що показати! Наприклад, за нинішніх неповних півроку ним охоплено вже 5 тисяч небайдужих громадян, кожен п’ятий із яких – гість міста, у тому числі пару відсотків складають іноземці. Біла гора теж включена в один із маршрутів. І недаремно! Тут окрім екзотичних краєвидів при нагоді цілеспрямовано можна зафіксувати на фото чи відео зайчиків, змій, різношерсте птаство, степову оригінальну рослинність тощо. Тож той, хто організовано, чи самотужки, потрапить до цього екзотичного місця, надовго зберігатиме згадки про неповторність, навіть штучної, гори.Создан 24 июн 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником