ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

У КАР'ЄР – ЗА ПІДВОДНИМ ВЕЛЕТНЕМ!
Коли ми з дружиною довідались, що у КРЕСівському кар’єрі можна не тільки зробити екзотичні знімки, покупатися у чистій воді та відпочити, а, головне, ще й порибалити, то при першій же нагоді, перебуваючи цілих п’ять днів у Кривому Розі, відправилися через Білу гору туди. Краєвид з гори вражає з різних точок.

За інформацією завідувача кафедрою фізичної географії, краєзнавства і туризму при факультеті географії, туризму та історії Криворізького державного педагогічного університету Володимира Казакова, кар'єр, де пробні розробки розпочалися ще перед Другою світовою війною, а масові – з 1950-х років, з кінця 1990-х припинив свою роботу, в основному, через зменшення попиту на граніт. Тож його поступово почали заповнювати підземні води. Глибина води нині сягає близько тридцяти метрів. А якщо є чиста вода, значить повинна бути і риба – такий закон Природи! Оскільки основні артерії Кривого Рогу – Саксагань та Інгулець – давно вже отруєні горе-хазяями і риби у них катма, то подорож до нового місця вселяла надію. Для експерименту взяли лише одну спінінгову донку, бо похід передбачався складним, а в дорозі, відомо, навіть соломинка буває важкою.

Знімали на два фотоапарати – що душа забажає. Значну частину світлин оформимо у фотоальбом «Мандруючи Криворіжжям» на цьому ж сайті, а тут представляємо лише десяток гранично допустимих заданих форматом розділу, але й вони яскраво відображають побачене.

Вода у кар’єрі не тільки чиста, а й порівняно тепла, тож купатися – одне задоволення. Сюди приїжджають навіть машинами, а далі – пішки. Велосипедисти ж на спортивних велосипедах спускаються аж до місць купання.

За третім закидом жилку різко натягнуло, а потім попустило. Я почав намотувати її на котушку, а якась невидима сила повела в один бік, потім в інший. Коли вже було змотано більше половини (всього на котушці 100 метрів) почув різкий ривок і якесь облегшення – кінцівки донки з трьома гачками і приманкою на пружинках як не було! І все ж, ті короткі миттєвості азарту перекрили розчарування від втрати частини донки – головне, що риба тут є! Наступного разу, коли знову потраплю сюди, візьму надійніші снасті – можливо поталанить!Создан 24 июн 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником