ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

До Святої Води - за покликом предків!

Масові зимові купання на Кримці 

ПОКЛИК ПРЕДКІВ

 Замітки з приводу зимового купання та Хрещення Господнього

 

 

У суботу, 19 січня, в усіх регіонах України на річках, озерах, ставках відбулися масові купання в ополонках, вирубаних, в основному, у формі хреста. Цей день за церковним календарем називається Хрещенням Господнім, або просто Водохрещенням. Богослови його тлумачать як день, коли прийняв хрещення Ісус Христос. Хоча традиція масового зимового купання у наших предків існувала за багато-багато тисячоліть до народження Ісуса і вона пов’язана із Водосвяттям: Ордана, де Ор – Бог світла, Дана – Богиня води.

Вода із незапам’ятних часів для людей мала особливе значення – вона була не тільки щоденною складовою харчування, а й давала значні додаткові продукти (насамперед, рибу), служила транспортними артеріями і виконувала ще багато інших життєво необхідних функцій. До речі, кількість води в організмах людей та більшості живих істот, багатьох матеріалах відповідає відсотку їх у Землі. Це ще раз підкреслює космічне походження людини, її тісний зв'язок із Всесвітом. Тому й селилися завжди біля води, яку дуже шанували і раз на рік на честь неї проводили масові гуляння із купанням в ополонці, чи просто у холодній воді, якщо водойма не замерзала.

Нинішнє зимове купання набуло особливо масового характеру, ніж у попередні роки. Можливо, цьому сприяла і сама Природа – майже по всій Україні встановилася кількаденна плюсова температура, хоча лід у багатьох водоймах не розстав. Напевне, далеко не останнім фактором потягу до купання в ополонці зіграло й те, що чимало бульварних засобів масової інформації зняло ажіотаж із приводу «кінця світу», прогнозуючи його на кінець грудня 2012 року із наступними глобальними катаклізмами. Населенню пропонували запасатися продуктами, свічками тощо, бо, мовляв, може не бути електроенергії, газу, теплопостачання і таке інше. Коли все це виявилося звичайним фарсом, а компетентні вчені довели, що «кінця світу» не буде і не може бути, бо все набагато простіше – саме 21 грудня 2012 року закінчується календар майя, за яким вони вели літочислення, і наступить нова епоха.

Із початком нової епохи – після зимового сонцестояння 2012 року – на нашій планеті розпочалися зміни у світогляді людей – і даний процес не залежний від того, хочуть цього, чи не хочуть «сильні світу сього», яких цілком влаштовує і нинішній стан у політиці, економіці, суспільному та іншому багатогранному житті. А це значить, що задіяні потужні природні сили: пульсування Всесвіту і будь-які зміни у ньому напряму співпадають із пульсуванням людини, що є основою для грандіозних перетворень і згодом вони принесуть відчутні результати. Напевне, якщо не кожен, то багато із нас відчув це і по собі – що уже мислить далеко не так, як, скажімо, ще кілька місяців тому.

Саме із найрізноманітнішими думками люди різного віку і занять прийшли на берег Кримки (друга назва річки Кринка), що нині є затокою Самари – Святої ріки – після побудови Дніпрогесу у Запоріжжі і підняття води у Дніпрі та, відповідно, у гирлі його згаданої притоки. Масове купання тут організували активісти регіональної громадської організації (РГО) «Кодацька паланка Війська Запорозького Низового» під керівництвом Володимира Берневека – складової частини Благодійного козацького фонду імені Івана Дмитровича Сірка, який очолює Владислав Ладигін.

Сюди люди прибули за покликом предків – не залежно від того, ким зараз є за релігійними віруваннями. Тут поруч купалися християни і сповідники та прихильники Рідної Віри, інших нехристиянських напрямків, люди без сталих релігійних переконань і навіть маленькі діти, у яких ще не сформований світогляд. На генному рівні всі, хто занурювався у крижану воду, вірили у її цілющу силу, що вони не застудяться – спрацьовували природні захисні рефлексні механізми організму та потужна гіпнотична сила у формі самонавіювання, підсилені специфічним розташуванням космічних тіл у даний період.

Усіх бажаючих, а їх протягом кількох годин тут було багато сотень, козаки пригостили справжнім кулешем та духмяним чаєм. Були проведені і змагання з перетягування канату, підняття гирі. На жаль, через ожеледицю, щоб уникнути можливих травм, відмінили традиційні змагання «лава на лаву». Владислав Ладигін і Володимир Берневек вручили нагороди тим, хто відзначився у різних номінаціях.

Як бачимо, людей на даний момент об'єднала і покликала у крижану воду, насамперед, не якась релігія (жодного священика тут не було), а щось набагато вище. І оте «щось» глибоко криється у нашій психології, ментальності, нарешті, у бажанні збагнути себе у Всесвіті взагалі і суспільстві зокрема.

 

Продовження про деякі світоглядні засади читайте на сайті «Козацька муза Бориса Ковтонюка», де друга частина фоторепортажу.Создан 20 янв 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником