ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

Пам"яті Героїв Крут

Січеславці тут збираються не вперше         ЗЕМЛЯ, ПОЛИТА КРОВ'Ю

 

Починаючи з 1996 року у Дніпропетровську (Січеславі), місцеві патріотичні сили збираються в День па'мяті Героїв Крут у сквері біля історичного музею імені Д.І.Яворницького, де в період визвольних змагань 1917-1921 років були поховані загиблі козаки-січовики та інші патріоти України. На тому місці встановлено меморіальну дошку і пам’ятний камінь, хоча є бажання спорудити і пам’ятник.

Традиційно і цього року захід розпочався з панахиди, яку провели священики Української православної церкви Київського патріархату. Відкрив мітинг голова обласної організації Української народної партії Анатолій Сокоринський. Потім виступив депутат Бабушкінської районної ради у м.Дніпропетровськ Микола Хоменко.

Голова Правління ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» Борис Ковтонюк спинився на болючих питаннях єдності в українському суспільстві, про що говорили і попередні оратори. Зокрема, краєзнавець наголосив, що жодна з політичних партій не витягне «українського воза» із болота, в якому всі ми опинилися. Жодна із нинішніх релігій не об'єднає народ. Навіть мова, яка є кодом нації, не зніме назрілих проблем, бо для їх вирішення лише мови замало. Єдине, що може змінити ситуацію – це повернення народу до Звичаю: і як норм поведінки, і як ідеологічно-правової основи, з чого зароджувалося Звичаєве Право.

Насамкінець, Борис Ковтонюк проінформував про свою книгу «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра», що готується до друку і написана з позиції українського Звичаю та Звичаєвого Права. Книга розповідає про сучасний козацький рух, але його проблеми – всенародні і турбують багатьох.

Перед присутніми виступило близько десяти представників різних політичних партій та громадських організацій. До пам’ятного каменя були покладені квіти. Усіх присутніх від імені молоді громадський активіст Микола Лукашов запросив взяти участь у факельній ході увечеріСоздан 29 янв 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником