ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

Герої не вмирають

Відроджуючи історію, закладаємо міцний фундамент для майбутнього 

  ПАМ'ЯТІ ІВАНА БОГУНА

 

Україна готується до 350-річчя від дня страти одного із своїх славних синів – козацького полковника наказного гетьмана Івана Богуна, що відзначатиметься у лютому 2014 року. У місті Жовті Води на Дніпропетровщині з ініціативи місцевих козаків вшановують щороку цю легендарну особистість. На вулиці Івана Богуна козаки за підтримки його нащадків із Донбасу кілька років тому встановили меморіальну дошку в пам'ять про знаменитого борця з поневолювачами. У центрі ж міста ще в 1991 році напередодні проголошення Акту про державну Незалежність України відкрито монументальний пам'ятник, де на конях – Богдан Хмельницький із своїми побратимами Іваном Богуном та Максимом Кривоносом.

Саме тут нині проводять основні масові міські та козацькі заходи. Неподалік від цього місця 16 травня 1648 року відбулася знаменита Жовтоводська битва під проводом Богдана Хмельницького, після якої розпочалася спільна козацько-селянська національно-визвольна війна українського народу проти польських окупантів.

Вшанувати пам'ять Івана Богуна 16 лютого нинішнього року до Жовтих Вод приїхали представники козацьких осередків із Кривого Рогу, Софіївки, П'ятихаток, Дніпропетровська, Нікополя та інших наближених населених пунктів. Після зустрічі у штабі жовтоводських козаків, що знаходиться у переобладнаному під спортивно-тренувальний комплекс «Пірнач» підвальному приміщенні, відбулася хода до названих меморіальної дошки і монументального пам'ятника. Там чимало цікавого розповів ініціатор заходу отаман Жовтоводського куреня Українського козацтва осавул Петро Мілько. Потім гості ознайомилися з місцевим історичним музеєм, яким завідує Олена Кобзар, і де, до речі, крім історико-краєзнавчих експонатів, розміщено кілька прекрасних виставок місцевих художників та майстрів народної творчості.

В актовій залі музею присутнім демонстрували документальний фільм про Івана Богуна, перед ними виступили місцевий фольклорний жіночий ансамбль «Знахідка», козак-характерник Віктор Козюберда із П'ятихаток із власною оригінальною програмою про можливості тіла і душі.

Голова Правління ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» Борис Ковтонюк розповів про свою книгу «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра» – перше в Україні грунтовне дослідження сучасного козацтва з позиції Звичаю та Звичаєвого Права українського народу, де вміщено понад чотириста авторських фотографій. Живе слово письменника настільки зацікавило присутніх, що дехто навіть із тих, хто вже передплатив оригінальну книгу, вирішив замовити її і для подарунку своїм друзям. Детальніше про це видання можна прочитати у матеріалі «Книга, яку давно чекає суспільство» (дивіться нижче), а також на сайтах: «Козацька муза Бориса Ковтонюка», «Козацький благодійний фонд «Меморіал Івана Дмитровича Сірка» та інших.

На закінчення відбулося козацьке коло, де обговорили назрілі проблеми у сучасному козацтві та підготовку до ювілею битви під Жовтими Водами, що широко відзначатиметься у травні нинішнього року.

 

Людмила КОВТОНЮК,

прес-секретар ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай».

Фото автораСоздан 18 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником