ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

Хто шукає, той знаходить!

Не пізнавши і не полюбивши ріднокраю, не збагнеш власної місії у житті 

 

Витяг із протоколу №1

загальних зборів Дніпропетровської обласної громадської організації «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» від 6 січня 2014 року

 

Черга денна: 1.Підведення підсумків роботи Товариства за 2013 рік. Інформація Голови Правління Ковтонюка Б.М.

2.План роботи Товариства на 2014 рік. Інформація Голови Правління Ковтонюка Б.М.

 

Слухали: Інформацію Голови Правління Ковтонюка Б.М. про роботу Товариства у 2013 році.

 

ЗВІТНА ДОПОВІДЬ

голови Правління ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» Бориса Ковтонюка за період роботи Товариства з 7 лютого 2013 по 6 січня 2014 року.

 

У звітному періоді Товариство працювало згідно з наміченими планами – проводило комплексні експедиції за двома напрямками: «Козацький зимівник» та «Дорогами Нестора Махна».

У рамках експедицій проведені:

- водний похід у складі 6-ти осіб на 4-х надувних човнах по річці Оріль, де проходила межа Козацьких Вольностей.

- велопохід у пошуках залишків Муравського шляху на межі Дніпропетровської та Донецької областей та місць зимівників на річках Кам'янка, Вовча (Покровський район).

- піші походи по берегах Каховського водосховища (Нікопольський район), річок Самара, Самарчук, Піщанка, Татарка (Новомосковський район), Ворона, Кам'янка (Покровський район), Вовча (Покровський, Васильківський, Павлоградський райони), Саксагань (Кривий Ріг) та інші.

В експедиціях брали участь як члени Товариства, так залучалися й інші краєзнавці та фахівці.

За звітний період в різні організації направлено 13 листів. Вся документація велася згідно нормативів. Із рахунку Товариства знято 200 гривень на придбання через Дніпропетровське обласне відділення Національного банку України 10 ювілейних монет до 125-річчя з дня народження Н.І.Махна. Згідно з рішенням Правління від 25 жовтня 2013 року 4 монети разом із Подяками вручені тим, хто найбільше сприяв у проведенні експедиції «Дорогами Нестора Махна» та виданні книг членів організації на цю тематику, а 6 – активістам Товариства. Протягом року відбулося три масових зустрічі з членами Товариства: у Національному гірничому університеті, обласній бібліотеці для молоді та Васильківському держлісгоспі Дніпропетровського управління лісового та мисливського господарства.

У 2013 році видані книги: «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра», «Народжуйтесь, герої!», «Дібрівський ліс», «Легенди Дібрівського лісу» (автор Борис Ковтонюк). Підготовлені і здані у видавництво: значно доповнена і уточнена, переважно на базі фондів Дніпропетровського та Запорізького обласних архівів, книга «Нестор Махно. Біографічний довідник» (автори Борис Ковтонюк і Людмила Ковтонюк), а також добре ілюстрована книга краєзнавчих нарисів «Таємні дороги запорожців» – за підсумками проведених експедицій у 2009-2013 роках (автор Борис Ковтонюк), які, на жаль, через відсутність фінансування ще не вийшли у світ. Ніна Нечипоренко має готові до видання книги з дитячого фольклору, Микола Нечипоренко зібрав чимало матеріалів для кількох книг, значну кількість із яких опубліковано ним у ЗМІ. Діяльність Товариства протягом року висвітлювалася у ряді газет, а також на нашому сайті «ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай», який веде прес-секретар Людмила Ковтонюк.

На 2014 рік пропоную продовжити дослідження козацької історії та повстанського селянського руху 1917-1921 років і проводити паралельно дві комплексні (авто-вело-водо-пішохідні) експедиції: «Поневолення Козацьких Вольностей», а другу залишити із попередньою назвою – «Дорогами Нестора Махна». При цьому широко залучати до участі в експедиціях краєзнавців, фахівців та інших зацікавлених людей. Крім того, під час походів – збирати матеріали про особливі місця Придніпров'я, неординарних людей, екологію тощо для подальшого висвітлення у ЗМІ, збірниках, книгах.

Орієнтовно у червні відбудуться обласні змагання з рибальства серед працівників ЗМІ (вірогідно, у Пятихатському районі). Товариство повинне підготувати і виставити 1-2 команди для участі у них. Вважаю за доцільне активізувати роботу правління у розширенні пошуків спонсорів і благодійників для допомоги у проведенні експедицій та виданні книг членів Товариства на краєзнавчу тематику.

 

Ухвалили:

1.Роботу з проведення експедицій «Козацький зимівник» на теренах Дніпропетровської області та регіональної «Дорогами Нестора Махна» вважати задовільною.

 

Слухали: Інформацію Голови Правління Ковтонюка Б.М. про план роботи Товариства на 2014 рік.

 

Ухвалили:

1. У 2014 році продовжити дослідження козацької історії та повстанського селянського руху 1917-1921 років і проводити паралельно дві комплексні (авто-вело-водо-пішохідні) експедиції: «Поневолення Козацьких Вольностей», та «Дорогами Нестора Махна».

2. Голові Товариства Ковтонюку Б.М. розробити плани маршрутів експедицій і затвердити на засіданні Правління. Термін: до 1.05 2014 року.

3. Правлінню Товариства приділяти більше уваги по залученню спонсорської допомоги для проведення експедицій і видання книг. Термін: постійно.

 

Голова зборів М.М.Нечипоренко

Секретар зборів Л.В.КовтонюкСоздан 20 янв 2014  Комментарии       
Всего 1, последний 3 года назад
mvv1951 14 июн 2015 ответить
ВІТАЮ ПАНА БОРИСА! ЖАЛКУЮ ЩО ВАС НЕ БАЧИВ В ГУЛЯЙПОЛІ 28.10.2014 Р. ДУЖЕ БАЖАВ ПОСПІЛКУВАТИСЯ дУЖЕ ПРИКРО ЩО ВІД НАС ПІЙШОВ ю.бЕЛІЧКО З ГЕНИЧЕСКА.КОТРОМУ ВІ ДАРУВАЛИ СВОЮ КНИГУ. БУДЬ ЛАСКА ПОВІДОМЛЯЙТЕ МЕНЕ ПРО ПЛАНИ ВІДНОСНО ПОВСТАЧЕСКОГО РУХУ.
КРАЕЗНАВАЦЬ З МЕЛІТОПОЛЯ ВАЛЕРИІЙ МАРАЛКІН (БІЛИЙ). Т. 097 517 01 99
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником