ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

ВОДОХРЕЩЕННЯ – 2014

ЧОМУ МИ СВЯТКУЄМО ХРИСТИЯНСЬКІ СВЯТА?На місці впадіння річки Кринка у Самару, що сьогодні перетворилося у затоку останньої, вже кілька років поспіль на «дикому» пляжі біля Богородицької фортеці місцеві козаки, переважно з Кодацької паланки Війська Низового Запорозького, організовують у день Водохрещення масові купання. Раніше вони брали лише благословення у тутешнього священника із селища Шевченко, що на околиці Дніпропетровська, а на цей раз запросили святого отця УПЦ Київського патріархату аж із житломасиву Клочко.

Цікаво, що, як і в попередні роки, на свято прийшло багато людей, які особливо не звертали увагу, до якої конфесії належить священик. Крім того, було багато з тих, хто взагалі не сповідує християнство. Що ж тоді об'єднало таких, на перший погляд різних, людей?

За багаторічними спостереженнями можна зробити певні висновки. Рядові громадяни України, а це переважно і є українці, більш-менш толерантно ставляться до представників різних церков, інколи з різних причин ввзагалі не вникаючи у суть їхньої ціленаправленості (за великим рахунком вона є і досить відчутна, на чому грають політики), правда, до тих пір, поки священики не починають діяти проти їхніх усталених поглядів.

Не наголошуючи на різних осколках християнства, варто зауважити, що українські православні, і навіть греко-католики, в душі, навіть віруючі, завжди були двовірними: на генному рівні у них збереглися ще дохристиянські уявлення про світ. Це, намперед, відображається у багатьох релігійних святах.

Ще до приходу християнства на українські землі наші предки відзначали багато свят, що сьогодні зафіксовані у церковних канонах. Правда, всі вони мали інший відтінок і розуміння. Після того, як насильно було впроваджене християнство, і з 12 мільйонів жителів Русі знищено половину, а з часом пришельці із сходу і півночі винищили ще 3 мільйони, всеодно дохристиянські традиції в українців зберігалися. Церква, не змігши викорінити їх, пристосувалася і використала на свій лад. Це стосується і Водохрещення, яке у наших далеких предків називалося Водосвяттям. Тож і не дивно, що в цей день (правда, за календарем предків – 3 січня) на водоймах збирається багато людей, вірючи у цілебну властивість води. Як це відбувалося, можна подивитися на світлинах, що збоку.

На жаль, мирне свято стало кровавим уже того дня на Майдані у Києві, де перебувало багато із тих, хто раніше брав участь на заходах біля Богородицької фортеці. Влада організувала протестантам Водохрещення у мороз із водометів, що взагалі заборонено на міжнародному рівні і розцінюється, як катування. Але нате вона і влада, щоб періодично нагадувати – хто є хто. За Біблією – «Будь-яка влада – від Бога». Чи не так?Создан 23 янв 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником