ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

АМЕРИКА – НА ГРАНІ КРАХУ

Українці! Настав час робити висновки і діяти!У рамках підготовки до кількарічної комплексної експедиції «Поневолення Козацьких Вольностей» 19 лютого 2014 року ми взяли участь у круглому столі на тему: «Соціальна справедливість як норма здорового громадянського суспільства». Його організували ВГО «Громадська Палата України» та Національна Конфедерація профспілок України разом із своїми Дніпропетровськими обласними відділеннями.

Яке ж відношення має тема нашої дослідницької діяльності з питань козацтва до вищеназваної із соціальності справедливості? Досить безпосереднє! Якщо проаналізуємо Козацький Звичай і Козацьке Звичаєве Право, як і українського народу в цілому, то побачимо багато спільного, за що борються сьогодні цілий ряд незалежних громадських організацій, у тому числі профспілки, і з тим, що закладалося багато віків, а то й тисячоліть тому у свідомості українців.

Захід проходив під керівництвом Голови ВГО «Громадська Палата України», Генерального секретаря Національної Конфедерації профспілок України Петра Петриченка. Виступи були різнопланові, як і наше багатогранне життя.

Так, Олег Бовкун та Сергій Єгоров із Центру запобігання та протидії корупції в органах судової влади України, який є одним із напрямків діяльності ДОГО «Центр захисту прав людини і розвитку особистості» наголосили на формуванні та сприянні становлення відкритого, демократичного суспільства і верховенства права в Україні, створенні умов для здійснення правозахисної діяльності, в ході якої будуть реалізовані заходи по захисту прав та інтересів громадян, по притягненню до відповідальності осіб, винних у вчиненні злочинних та/або корупційних діянь.

Наталія Жебрик (ВГО «Громадська Палата України»), одна із організаторів заходу, наголосила на соціальній відповідальності бізнесу в Україні, професор Українського державного хіміко-технологічного університету Вільям Задорський розкрив деякі нюанси пенсійного забезпечення. Про пріоритети соціальної політики держави на 2014 рік говорила Юлія Копнинська-Петриченко (Всеукраїнська профспілка працівників науки, виробництва та фінансів).

Анатолій Лаптєв (Дніпропетровська обласна федерація фітнесу) розповів про роботу з активізації та пропаганді фізичної культури серед людей старшого віку.

Тетяною Лисковою із Дніпропетровського обласного відділення ВГО «Українська академія універсології» розкрито ідею-проект «Антикризова програма – Лабораторія майбутнього суспільно-економічного устрою життя».

Цікавими і змістовними були виступи соціолога Центру Разумкова Андрія Бута, першого заступника начальника обласної інспекції з питань праці Олександра Волчкова та інших.

Багато уваги учасники круглого столу приділили проблемі виплати «заробітної плати в конвертах».

Голова Правління ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» Борис Ковтонюк виступив з добре відомою йому темою з питань Звичаю та Звичаєвого Права українського народу, яку він коротко (в рамках обмеженого часу) намагається окреслити на міжнародному фоні. Його виступ вміщуємо нижче.

ГОЛОВНІ ПРИНЦИПИ ЗВИЧАЄВОГО ПРАВА – ВАЖЛИВИЙ ЧИННИК ДЛЯ ДОПОВНЕННЯ ДО НОВОЇ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Останнім часом в Україні багато говорять про Звичаєве Право, хоча далеко не всі розуміють його глибинну суть. Звичаєве Право виникло ще за часів Родового ладу під час утвердження інституту сім'ї. Воно з'явилося не на пустому місці, а сформувалося на Звичаї – як сукупності норм поведінки у суспільстві та ідеологічній системі народу. Всі норми Звичаєвого Права, хоч і не фіксуються на папері, виконуються добровільно, без примусу, оскільки вони «всмоктуються з молоком матері». Навіть після понівечення Звичаєвого Права, намагання його знищити, воно безслідно не зникло і в усі часи кликало український народ на боротьбу за таке суспільство, яке визріло у його надрах і передавалося від покоління до покоління. Говорячи сьогоднішніми термінами, Звичай – це Закон, Звичаєве Право – це Законне Право.

У 2011 році група активістів громадських, насамперед козацьких, організацій провела ряд зібрань – у Жовтих Водах, Нікополі, Дніпропетровську, Львові, Києві – з обговорення Головних норм Звичаєвого Права українського народу, а згодом – семінарів, конференцій, інших заходів за участю науковців, у тому числі юристів, економістів та інших фахівців. Враховуючи напрацювання, прийнято рішення для популяризації Головних норм Звичаєвого Права, що у перспективі стануть доповненнями до Основного Закону – Конституції України.

Подаємо найголовніші з них.

Розділ І.ЗВИЧАЄВА СИСТЕМА ВЛАДИ – ДИКТАТУРА НАЦІЇ (найвища форма народовладдя)

1.Звичаєва система влади основується на принципі верховенства Права та волі народу-нації.

2.Народ-нація обирає владу на всіх рівнях, контролює та має право відкликати і притягувати до відповідальності. На першому рівні діє Коло та Віче – пряме народовладдя.

3.Влада є обов`язково змінюваною: із влади – у народ.

4.Нація, відповідно закону, диктує владі свою волю. Головна функція влади – виконувати волю нації.

5.Право і закони, зміни і доповнення до них дає виключно народ-нація.

Розділ ІІ. ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА

1.Земля, усі природні багатства, надра, ліси і води є національно-державною власністю. Територіальна громада виступає користувачем закріпленої за нею, відповідно закону, території.

2.Земля не купується і не продається, а надається в оренду у розмірах та на термін, визначених законом. Земля під приватне житло надається у власність з правом купівлі – продажу.

3.Селяни самі визначають форму господарювання – індивідуальну чи колективну, кооперативну.

4.Велика промисловість, важливі підприємства, транспорт, велика торгівля, надприбуткові сфери економіки є національно-державною власністю. Мала промисловість, середня і дрібна торгівля, середній і дрібний бізнес є кооперативним та приватним.

5.Банківська система є національно-державною власністю. Капітал знаходиться під державним контролем.

6.Трудові колективи на національно-державних підприємствах приймають пряму і безпосередню участь в управлінні цими підприємствами. 7.Іноземний капітал може залучатися лише державою, при потребі, із застереженням національних інтересів. Іноземні юридичні та фізичні особи не можуть бути власниками землі та підприємств.

Розділ ІІІ. ІНШІ НОРМИ

1.Ідеології і організації, які заперечують Звичаєве Право та проводять антидержавну і антинаціональну діяльність, забороняються.

2.Українська мова є єдиною державною мовою і домінуючою в суспільстві. 3.Неухильне дотримання народних моральних норм – пошана до старших, пошана до жінки і матері, заборона сексуальних збочень та ін. 4.Збереження расово-етнічної приналежності української нації. Заборона колонізації України чужинцями.

5.Одностанове, безкласове суспільство. Розподіл суспільних функцій відбувається відповідно бажань та здібностей, в умовах рівних можливостей і на конкурентній основі. Соціальний статус не передається по спадковості.

Про систему влади та інші принципи-норми облаштування суспільства говорять багато, тож варто більше уваги приділити економіці. Насамперед, важливо зосередитися на банківській системі, оскільки від неї залежить розвиток усіх сфер багатоманітного життя. Хто володіє фінансами, той, практично, концентрує у своїх руках важелі управління над усіма ресурсами – природними, виробничими, людськими, інформаційними тощо. В умовах подальшої глобалізації економіка України буде і надалі занепадати. Чому?

Прив'язка до американського долара, що, практично, не підкріплений ні золотим запасом США, ні всіма багатствами Америки, приведе нашу державу (як і багато інших) до ще гіршого зубожіння, оскільки абсолютна більшість американських грошей – це звичайні папірці. Нам і надалі намагатимуться надавати кредити, все далі і далі зіштовхуючи у трясовину. Найбагатша і наймогутніша країна світу теж стоїть на порозі дефолту.

При щорічному витрачанні урядом США, в середньому, 1,8 трильйона доларів, у 2010 році, наприклад, державний борг досяг 13 трильйонів. Президент Обама підписав документ, що збільшує допустимий ліміт для державного боргу до 14 трильйонів. У жовтні 2013 року держборг перевищив вже 17 трильйонів. Обама знову затвердив підвищення його ліміту та відновлення фінансування бюджетних установ. Що далі? Чому так є у «процвітаючій» Америці?

Сьогодні ні для кого не секрет, що за Конституцією США право друкувати гроші має лише Конгрес Сполучених Штатів. Насправді ж, все не так. Ще 23 грудня 1913 року тодішній президент Америки Вудро Вільсон скріпив своїм підписом створення Центрального приватного банку США – Федеральної резервної системи (ФРС), що друкує долари, а держава бере там гроші у борг під відсотки. Звідси і плачевні наслідки. Якщо багата Америка стоїть на порозі краху, то що говорити про Україну із її зруйнованою економікою!

Брати гроші у борг і розплачуватися залишками державних підприємств, землею, людськими душами? Тут варто згадати слова банкіра-мільярдера М.Ротшільда: «Дайте мені можливість управляти грошима нації і тоді мені буде все одно, хто приймає її закони». Тож, думаючи про майбутнє України, треба чітко зафіксувати у новому Основному Законі статті, що унеможливлять занепад економіки, сприятимуть створенню справді багатої і міцної держави.Создан 20 фев 2014  Комментарии       
Всего 1, последний 4 года назад
Наталя 20 фев 2014 ответить
Дякую Вам, Борис Мусійович та Людмила Василівна, за активну життєву позицію, зацікавленість у формуванні здорового громадянського суспільства та професіоналізм. Наталя Жебрик.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником