ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

АТРИБУТИ 4-Ї КОЗАЦЬКОЇ СОТНІ МАЙДАНУ СТАЛИ ЕКСПОНАТАМИ

У Дніпропетровському національному історичному музеї імені Д.І.Яворницького відбулася урочиста передача предметів із Майдану«Історія твориться сьогодні», – наголосила у своєму вступному виступі директор Дніпропетровського національного історичного музею ім.Д.І.Яворницького Надія Капустіна на відкриті цього незвичайного заходу. Сьогодні, 12 березня 2014 року, в одному із виставкових залів члени 4-ї Козацької сотні Майдану передали частину своїх атрибутів у музей для нащадків.

Ця сотня була сформована у перші дні Майдану в Дніпропетровську на базі РГО «Кодацька паланка Низового Війська Запорозького» і відбула в столицю України для захисту Майдану. На зустріч прибули далеко не всі козаки. Частина із них знаходиться ще в Києві, частина в інших гарячих точках України. Серед тих, кому надане слово для виступу перед аудиторією, були бунчужний Кодацької паланки Олег Черненко, депутат Бабушкінської районної ради у м.Дніпропетровську Микола Хоменко, місцевий підприємець Дмитро Піркл. Кожен із них запевнив, що повної перемоги, за що стояли на Майдані і продовжують стояти, ще немає. Перед загрозою російської окупації козаки дали слово боротися до кінця, щоб врешті-решт здобути справедливість і мир.

На закінчення заходу слово надане журналісту-краєзнавцю Борису Ковтонюку, голові Правління ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай», якого присутні зустріли дружніми оплесками, оскільки добре знають його і його творчість. Кілька книг патріотичної поезії Ковтонюка «Народжуйтесь, герої!», об’єднаної ідеями Звичаю та Звичаєвого Права українського народу, на початку 2014 року були передані в бібліотеку Майдану. На цей раз Борис Мусійович подарував для музейної бібліотеки свою книгу «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра», героями якої є багато козаків, які стояли на Майдані у Києві та в інших регіонах України і частина з яких була присутня у цій залі. Ця книга – перше в Україні фундаментальне дослідження козацтва, як історичного, так і сучасного, з позиції Звичаю та Звичаєвого Права українського народу.

Всі атрибути під опис, скріплений печаткою, прийняті як експонати музею. Вони ввійдуть в експозицію і будуть нагадувати всім, що Волю просто так ніхто і ніколи не давав. Її треба виборювати!Создан 12 мар 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником