ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

ЗЛОЧИНИ ПЕРЕД ПРИРОДОЮ – СТАН НИНІШНЬОГО СУСПІЛЬСТВА

На ПридніпровОстаннім часом на Дніпропетровщині почастішали масові підпали лісонасаджень, трав'яного покрову, незаконна вирубка дерев та інша наруга над довкіллям. Це – пряме свідчення бездіяльності нинішньої влади. Наведу лише один приклад. Мінімум двічі на рік разом із дружиною, а інколи і з друзями, буваю у балці Маячка, що тягнеться від селища Іларіонове Синельниківського району до річки Самари – притоки Дніпра. Ранньої весни тут можна полюбуватися першоцвітами, а восени – назбирати дикоростучих плодів. До того ж, манять прекрасні краєвиди, що не раз ставали основою прекрасних фотоетюдів.

А що сьогодні? Про це яскраво говорять знімки, на які без болю у серці дивитися неможливо. Попелища не в одному місці, а впродовж багатьох кілометрів – майже від житломасиву Ігрень, околиці Дніпропетровська, аж до Іларіонового. Пройшовши балку від залізничної платформи 207 кілометра до 212-го, ми поцікавилися у жителів с.Сад, чиїх то рук справа. Багато не могли відповісти, а дехто запевнив, що то – злочинні бешкетування дітвори. Вірогідно, що воно так і є. Жодна нормальна доросла людина так не вчинить.

Правда, у Покровському районі я був свідком, коли масовими підпалами займався і невідомий літній велосипедист. Це було біля села Новопетрівське, де я народився і виріс і знаю кожну людину. На жаль, встановити і затримати ту особу не вдалося. Неадекватна поведінка незнайомця говорить про його психічне захворювання, насамперед, на піроманію – отримання задоволення від підпалів.

Та повернемося до балки Маячки.Якщо її сплюндрували діти, то це ще раз підтверджує про незадовільне екологічне виховання у школі, ненормальні стосунки у сім'ї, відсутність або ж неефективність роз’яснювальної, пропагандистської роботи з боку працівників внутрішніх справ, надзвичайних ситуацій та інших, насамперед, державних органів серед дітей та населення в цілому.

Одним словом, це – віддзеркалення всієї недосконалої Системи сьогоднішнього життя в Україні. Про хворих на піроманію я вже не говорю. Ними повинна займатися медицина. Якщо потрібно – у примусовому порядку.

Борис КОВТОНЮК

Фото Людмили КОВТОНЮКСоздан 15 мар 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником