ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

УВАГА! УВАГА! СПЕЦОПЕРАЦІЯ «ХРЕСТ»

Усім козакам, блокпостам самооборони, мобільним групам, працівникам правоохоронних органів, прикордонникам і митникам східних регіонівВажлива інформація.

 

Останнім часом на Придніпров'ї почастішали крадіжки історичних пам'яток, зокрема, древніх «кам’яних баб» та козацьких надмогильних хрестів з метою продажі їх у приватні колекції, у тому числі зарубіжні. Такі факти зафіксовані під час експедиції «Козацький зимівник», яку проводить ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай», а також за сигналами місцевих краєзнавців.

Як повідомив житель Дніпродзержинська Сергій Коваль, лише 26 квітня нинішнього року ним виявлено близько 30 викрадених надмогильних козацьких хрестів віком 200-300 років на кладовищі Першої сотні у селі Миколаївка Дніпропетровського району. Один із хрестів, що, очевидно, не вміщався у машину, злодії заховали у кущах. Сергій Юрійович з допомогою друзів встановив його на місце. Хрести після підкопів вандали витягували, а деякі підрізали «болгаркою», потім відламували. Один з них зламався і його покинули напризволяще. Аналогічне масове викрадення козацьких святинь раніше сталося також у селі Сурсько-Михайлівка Солонянського району за 20 кілометрів від Миколаївки та в багатьох інших місцях.

Окрім того, у кінці квітня – на початку травня активізувалася масова скупівля бойових та трудових нагород і відзнак, нумізматики, археологічних знахідок та інших цінних історико-культурних сувенірів і пам'яток, що на чорних ринках зарубіжжя коштують значно дорожче, ніж в Україні.

Вірогідно, їх контрабандисти під виглядом приїжджих на святкування Дня Перемоги намагатимуться переправити автотранспортом із Дніпропетровщини у східні області України, а потім – у Російську Федерацію.

Особливу увагу варто приділити й автотранспорту, що намагатиметься обминати блокпости об’їзними дорогами. Про це слід масово попередити і місцеве населення з метою надання оперативної інформації про підозрілих «гостей».

 

Борис КОВТОНЮК,

голова правління ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай»


P.S. Контактні тел.: 067-270-81-36, 050-205-83-15

Гаряча лінія МВС (безкоштовний) 0-800-500-202Создан 08 мая 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником