ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

ДНІПРОПЕТРОВСЬК ВШАНУВАВ ПАМ'ЯТЬ ПРО ОЛЕГА ОЛЬЖИЧА

Навіть сьогодні далеко не всі в Україні знають своїх героївМинуло 70 років, як під час чергових допитів гестапівців у ніч з 9 на 10 червня 1944 року перестало битися серце українського поета, вченого-археолога із світовим ім'ям, політичного діяча Олега Ольжича (справжнє ім'я – Олег Олександрович Кандиба. Фашисти не могли простити активної діяльності Ольжича і довго відслідковували його. Нарешті 25 травня 1944 року арештували і відправили у концтабір для особливо небезпечних «злочинців» Саксенгаузен, де він і загинув.

Гітлерівців не влаштовувала активна діяльність Ольжича та його побратимів по зброї. Олег Олександрович у 1937 році очолював культурно-освітню реферектуру Проводу Українських Націоналістів, у 1939-1941 – Революційний Трибунал ОУН, від травня 1942 року був заступником Голови Проводу Українських Націоналістів на українських землях, а з січня 1944 очолив Провід ОУН.

Ім'я Ольжича поступово повертається до українського народу, за який він віддав своє молоде життя (загинув у неповних 37 років). Про нього знятий 2-серійний художньо-документальний фільм-трилогію «Я камінь з Божої пращі…», удостоєний Національної шевченківської премії 2002 року. Повертається його творчий і науковий доробок, але все одно ще мало українців знають про цю талановиту і героїчну людину. Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім.М.Свєтлова та Дніпропетровське обласне громадське об'єднання «Золота паланка» 10 червня організували вечір-портрет «Життя як виклик» про Олега Ольжича. У програмі – демонстрація відеофільму із циклу «Автограф», виступи працівників бібліотеки та громадських діячів. Обладнаний куточок із творів Ольжича та публікацій про нього.

Вечір продовжився біля Алеї «Небесної сотні» поруч з ОДА. Священики УПЦ КП і УАПЦ відслужили молебень. Було багато виступаючих. Серед них – солістка Дніпропетровського театру опери та балету Леся Задорожня, яка прочитала вірші Ольжича, колишня вчителька української мови із Севастопольської філії Малої Академії Наук України Світлана Левон, нині біженка із Криму, разом із 5-річною донькою Ангеліною проспівали пісню на вірші Ольжича. До речі, пані Світлана приїхала до Дніпропетровська, щоб добитися зустрічі із губернатором Коломойським для отримання власних грошей у «Приватбанку», що «застряли» у Криму. На жаль, поки-що їй не вдалося втрапити на прийом до керівника банку-губернатора Дніпропетровщини.

Потім виступили група ансамблю «Голоси України» із Лоц-Кам'янки на чолі з Марком Намусом. За ними – під гітару виконавець співаної поезії Тетяна Аксютенко виконала кілька номерів на творчість поета. На закінчення завідуюча читальним залом названої бібліотеки Валентина Височина ще раз запросила присутніх завітати до них, запевнивши, що такої кількості книг Олега Ольжича і про нього у Дніпропетровську більше ніде немає.Создан 10 июн 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником