ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

ЩО МОЖЕ ОДИН ЖУРНАЛІСТ

Такого в Україні ще немає нідеЯк сьогодні пам’ятаю зміст статті «Бог створив людину без запчастин», опубліковану в журналі «Журналіст» ще в кінці 1960-х років. Я вже тоді марив журналістикою і цю любов зберіг по сьогоднішній день. А журнал отримав як нагороду за перемогу у творчому конкурсі Покровської районної газети Дніпропетровської області за нарис «Моя ровесниця».

У названій статті наголошувалося, що журналісти – з категорії людей, які щонайменше турбуються про власне здоров'я. Відрядження, перевантаження, нерегулярне харчування, стреси, зловживання алкоголем і нікотином та багато інших чинників негативно впливають на їхній стан.

Це знову сплило у пам'яті після повернення нашої команди із чергових змагань серед працівників ЗМІ Дніпропетровщини, подібних яким немає ніде в Україні. На прикладі багатьох колег (а інколи і власному) неодноразово переконувався, як журналісти нехтують своїм здоров'ям. Тож і не дивно, що для багатьох рано чи пізно настає момент, коли задумуєшся, що, дійсно, Бог створив людину без запчастин.

На Придніпров'ї ж знайшлася людина, яка вирішила у якійсь мірі ліквідувати подібні негативні впливи на своїх колег, об’єднавши навколо себе небайдужих однодумців ще у 1992 році – це тодішній працівник відділу інформації та спорту обласної газети «Зоря» Володимир Сорока. Спочатку він заснував футбольно-журналістський клуб «Тригол», який згодом розширився до спортивно-оздоровчого журналістського центру при Дніпропетровській обласній організації Національної спілки журналістів України – єдиного такого типу у нашій державі. Згодом на базі «Триголу» почали проводити змагання майже із 30 видів спорту.

Із нагоди 55-річчя НСЖУ вирішено у 2014-2015 роках за підтримки її обласної організації провести олімпіаду. Уже пройшли змагання з пляжного волейболу, кульової стрільби, настільного тенісу та спортивної риболовлі.

Останні веселі сімейні старти «Тато, мама і я – чом не драконівська сім'я» відбулися у суботу, 16 серпня, на Монастирському (Комсомольському) острові у Дніпропетровську. До складу команд входили: тато, мама і дитина (хлопчик або дівчинка 7/8-13 років) або ж дідусь, бабуся і онук (онучка). Команди були розділені на дві категорії: з дітьми до 10 років і від 10 до 13. У програмі змагань: «Дартс», «Біг в обручі», «Футбол» (проведення м’яча через перешкоди), «Кільцекид», «Кеглі», «Городки».

Слава про дніпропетровських журналістів-спортсменів розходиться по всій державі. Докотилася вона і до Національного олімпійського комітету України. Тож і не дивно, що на цей раз у Дніпропетровськ із столиці завітав радник президента НОК Сергія Бубки Микола Кравченко, який привіз подарунки і нагороди від цієї солідної організації. Разом із ним був керівник Дніпропетровської обласної організації Національного олімпійського комітету Олександр Дювбаков. Одним із спонсорів також стала профспілка інноваційних та малих підприємств – голова Станіслав Трудов. Головний суддя змагань – арбітр національної категорії Юрій Білоус.

За традицією змагання розпочали із Гімну України. Усі, включаючи дітей, приклали праву руку до серця. Саме з цього починається любов і гордість за нашу велику державу. І це – прекрасний приклад для дітвори. Для участі у змаганнях було заявлено півтора десятка команд. «Ріднокрай» виступала у такому складі: подружжя Борис і Людмила Ковтонюк та 9-річний Валентин Чорновол. Наперед скажемо, що ми пройшли рівно по всіх іграх, дотримуючись «золотої середини» (4-8 місця). Переможцями ж у нашій категорії стали: 34-й телеканал, «Пекельна кухня», 51-й телеканал.

Володимир Сорока після вручення нагород і подарунків оптимістично запевнив, що попереду у працівників ЗМІ ще багато стартів, у тому числі «Козацькі забави», які заплановано провести у жовтні в рамках свята «Самарська Покрова-2014» на Богородицькій фортеці, що на околиці Дніпропетровська. Тож оцінювати журналістські команди будуть не тільки козаки, а й численні глядачі, які тут збираються вже традиційно.

Насамкінець, хочеться повторити слова керівника кращого в Україні дніпропетровського клубу зимового плавання «Білий ведмідь» Аліни Левицької, яка виступала в команді ІА (інформаційне агентство) «Наш район»: «Своє тіло треба знати, гартувати і вміло ним керувати. І тоді багатьох проблем можна уникнути». Це стосується кожного, а журналістів особливо, оскільки вони мусять піклуватися не лише про власне здоров'я, а й зобов’язані професією нести різноманітні знання у маси.


Борис КОВТОНЮК, капітан команди

Фото автора, Людмили КОВТОНЮК та Віктора КАЧАНОВАОбновлен 19 авг 2014. Создан 18 авг 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником