ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

ЧОМУ КРАЄЗНАВЦІ ТАКІ АКТИВНІ У СПОРТИВНИХ ПОЄДИНКАХ

Навіть перемога не варта основної мети, заради чого схрещуються шабліЯкось у нестерпну спеку під час 19-денного велопоходу приазовськими степами в рамках міжрегіональної експедиції «Дорогами Нестора Махна» на п’ятому десятку подоланих зранку кілометрів я сказав: «Все! Більше немає сили!» А у відповідь почув: «Немає сили – сиди дома». І це було сказано не будь-ким, а дружиною, яка незадовго перед тим перенесла дві дуже складних операції, після яких лікарі вже махнули на неї рукою.

Цей епізод згадується дуже часто, оскільки за своє життя треба боротися і не розписуватися у безсиллі. Навіть тоді, коли офіційна медицина не спроможна допомогти, чи поставила вирок, шукати додаткові резерви здоров'я у Природи. А їх – чимало. Частина із них – у здоровому способі життя, бездоганному знанні власного організму та впливів на нього побічних факторів. Одне із найосновніших джерел збереження здоров'я – рух, що стимулює, практично, всі органи тіла.

Враховуючи, що наше товариство проводить комплексні (авто-вело-водо-пішохідні) краєзнавчі експедиції, то це має подвійний зворотній резонанс. Для того, щоб, наприклад, відправитися із рюкзаком за плечима у пішохідний похід (навіть одноденний, не кажучи вже про тижневий, а то й довший), чи пройти човном тиждень, два, місяць по воді, або крутити педалі багато днів підряд проти вітру, дійсно, потрібна сила тіла і духу.

У походах нас інколи сприймають за спортсменів або туристів. Часто доводиться пояснювати, що ми і не перші, і не другі. Для спортсменів важливий кілометраж, для туристів – екзотичні місця. Для нас же, краєзнавців, потрібен збір різноманітної інформації із теми, якою займаємося. Тож інколи буваємо навіть там, куди жодного туриста і на аркані не затягнеш.

У нинішньому році члени нашого товариства беруть активну участь у спартакіаді, організованій єдиним у світі спортивно-оздоровчим центром «Тригол» при Дніпропетровській обласній організації Національної спілки журналістів України з нагоди 55-річчя її створення.

Чому громадська організація виступає на журналістських змаганнях? Насамперед, що серед її засновників і членів правління – два члени НСЖУ, у ревкомісії – один. Основне ж, що краєзнавча і журналістська робота – як рідні сестри. Тож на змаганнях до нас уже звикли і сприймають, як повноправних учасників.

Щоразу, готуючи чергову команду до спортивних поєдинків, я підкреслюю: «Нам важлива не стільки перемога, як участь». До чого ці слова? Справа у тому, що інколи доводиться виступати у тих видах спорту, якими, практично, ніхто із нас не займався, або це було давним-давно – на шкільних чи студентських заняттях із фізкультури. Нам, дійсно, важлива участь у подібних заходах, оскільки є реальна можливість трішки потренуватися і випробувати себе в різних якостях, що сприяє подальшому загартуванню організму. Звичайно, важливий і моральний фактор – спілкування. Переглянувши таблицю змагань, я щиро здивувався, що із 32 команд представників ЗМІ Придніпровя, наша команда вже ввійшла у першу десятку – після останніх змагань із стрітболу посіла восьме місце. Це при тому, що ми не брали участь у поєдинках із настільного тенісу через перебування у довготривалій експедиції та вибуття із командного заліку зі спортивного орієнтування через допущену єдину необачність одного із членів команди. Але, підкреслюю ще раз, для нас важлива не тільки перемога.

Щодо останнього турніру із стрітболу. Він пройшов під егідою обласної організації НСЖУ та її підрозділу спортивно-оздоровчого центру «Тригол», баскетбольного клубу «Дніпро» і обласної організації Національного олімпійського комітету України у міському парку культури і відпочинку ім.Глоби на баскетбольному майданчику БК «Дніпро». Головним суддею був працівник цього клубу Юрій Продан. Першість виборола команда обласної газети «Вісті Придніпров'я», на другому місці – державний 51-й телеканал, на третьому – «Ріднокрай». У першу п'ятірку також ввійшли інформагенство "Наш район" та газета "Частный предприниматель".

Якщо врахувати, що  команда "Ріднокрай" була найсоліднішою за віком (всі – пенсіонери: від 62 до 67 років), то це, вважаю, непогано. Правда, на кілька ступеньок вгору підняла команду прес-секретар товариства Людмила Ковтонюк за рахунок штрафних кидків (тут їй не було рівних!).

На згадку про ці змагання у товаристві залишаться баскетбольний м’яч, фірмові футболки баскетбольного клубу «Дніпро», диплом  і медалі від «Триголу».

У цьому році спортивно-оздоровчий клуб «Тригол» планує провести змагання ще із трьох видів спорту. Краєзнавці «Ріднокраю» готові взяти у них участь.

Із цього приводу згадалися слова (не для преси) олімпійського чемпіона важкоатлета Султана Рахманова на одній із зустрічей із медиками Придніпровської залізниці ще на початку 1980-х років (я там був присутнім як фотокореспондент): «Бажаю, щоб ваші діти постійно займалися фізкультурою і спортом заради власного здоров'я. Правда, великим спортом, який шкодить здоров'ю, – чисто по-людськи не раджу». Тож хочеться побажати усім, а колегам-журналістам особливо, зробити своє життя активнішим. У кінцевому результаті виграє ваше здоров'я. Лежачи на дивані його не зміцниш!


Борис КОВТОНЮК, капітан команди «Ріднокрай»


Фото автора, Людмили КОВТОНЮК (прес-секретаря товариства), Віктора КАЧАНОВА (шеф-редактора газети «Частный предприниматель»)Обновлен 21 окт 2014. Создан 20 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником