ДОГО 'КРАЄЗНАВЧЕ ТОВАРИСТВО 'РІДНОКРАЙ'

НЕ ЗВАЖАЮЧИ НА АГРЕСІЮ З БОКУ РОСІЇ

ЗВІТНА ДОПОВІДЬ голови Правління ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» Бориса Ковтонюка за період роботи Товариства з 6 січня 2014 по 10 січня 2015 років 

Насамперед, треба наголосити, що у звітному періоді значно паралізувала роботу Товариства напружена обстановка в Україні, викликана окупацією Криму Росією та організованими нею сепаратистсько-терористичні дії на Донбасі. Внаслідок цього було відмінено велопохід по Херсонщині (правда, п'ять членів Товариства побували у пішохідному поході по Генічеському району) та Криму в рамках експедиції «Дорогами Нестора Махна» та ще ряд інших по Придніпров'ю.

Незважаючи на складність обстановки, все ж проведена певна краєзнавча робота згідно з наміченими планами. Зокрема, організовано ряд походів у рамках комплексних (авто-вело-водо-пішохідних) експедицій за двома напрямками: «Придніпров'я – край козацький!» та «Дорогами Нестора Махна». Краєзнавці продовжували працювати над архівними та музейними матеріалами тощо.

У рамках названих експедицій проведені: восьмиденний водний похід на

3-х надувних човнах (один – тримісний, два – двомісні) по річці Самара та її притоках (по Дніпропетровському та Новомосковському районах); восьмиденний велопохід по Васильківському та Покровському районах; кілька автомобільних та пішохідних походів – по Нікопольському, Верхньодніпровському, П'ятихатському, Васильківському, Синельниківському, Новомосковському, Дніпропетровському районах та Криворіжжю.

В експедиціях брали участь як члени Товариства, так залучалися й інші краєзнавці та фахівці, зокрема, Віктор і Тетяна Качанови із Дніпропетровська, Сергій Коваль із Дніпродзержинська, Володимир Артеменко із Новомосковського району, Назар Філатов із Бердянська та інші.

За звітний період в різні організації направлено 18 листів. Документація велася згідно нормативів. Із рахунку Товариства гроші у звітному періоді не знімали. Практично, всі витрати на експедиційну та іншу роботу – за рахунок учасників-ентузіастів.

Протягом року відбулися зустрічі з членами Товариства у ВПУ-75 (с.Олександрівка Покровського району, присутні 400 учнів, викладачів, майстрів виробничого навчання), а також у деяких школах Новомосковського, Покровського районів. Були запрошення ще у кілька навчальних закладів та установ, але у зв'язку з об'єктивними обставинами вони не реалізовані.

Голова Правління взяв участь у науково-практичній конференції «Звичаєве Право. Від минулого до сьогодення» на базі Запорізького національного університету, де виступив із доповіддю «Важливість Звичаєвого Права у державотворенні», зробленій на базі своєї книги «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра» (2013) – першому у світі грунтовному дослідженні козацтва з позиції Звичаю та Звичаєвого Права українського народу.

У 2014 році команда «Ріднокрай» брала активну участь у спортивній спартакіаді серед працівників ЗМІ області, присвяченій 55-річчю НСЖУ, вийшовши на сьоме місце із 40.

Наші краєзнавці надавали посильну фінансову і матеріальну допомогу учасникам АТО, а окремі, зокрема, члени Правління Людмила Ковтонюк та Ніна Нечипоренко брали участь у роботі батальйону «Купол». Діяльність Товариства висвітлювалася, насамперед, на сайті «ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай», який веде прес-секретар Людмила Ковтонюк, в інших ЗМІ та Інтернет-ресурсах.

На 2015 рік пропоную продовжити дослідження козацької історії та повстанського селянського руху 1917-1921 років і проводити паралельно теж дві комплексні експедиції: «Придніпров'я – край козацький!» та «Дорогами Нестора Махна» і зробити їх постійнодіючими. При цьому, враховуючи попередній досвід, широко залучати до участі в експедиціях і краєзнавців, фахівців та інших зацікавлених людей, які не є членами нашого Товариства. Крім того, під час походів – збирати матеріали про унікальні місця Придніпров'я, людей, екологію тощо для подальшого висвітлення у ЗМІ, збірниках, книгах.

Вважаю за доцільне активізувати роботу, насамперед, правління у пошуках спонсорів і благодійників для проведення експедицій та видання книг членів Товариства на краєзнавчу тематику. Зокрема, у видавництві лежать без фінансування вже більше року вичитані і готові до друку дуже потрібні суспільству книги краєзнавчих ілюстрованих нарисів «Таємні дороги запорожців» Бориса Ковтонюка (на базі архівних та власних експедиційних матеріалів), значно доповнене й уточнене друге видання книги «Нестор Махно. Біографічний довідник» Бориса і Людмили Ковтонюків. Є готові до друку напрацювання і в інших членів Товариства. Наприклад, дитячий фольклор у Ніни Нечипоренко, на технічну тематику у Юрія Третьяка тощо. Отже, цьому напрямку діяльності необхідно приділити особливу увагу.Обновлен 22 янв 2015. Создан 18 янв 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником